Promuklost i ostecenje glasnih zica

ilijaj
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:30 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Promuklost i ostecenje glasnih zica

Postod ilijaj » Ned Avg 14, 2016 2:42 am

Moje pitanje glasi: da li neko ko ima ostecenje glasne zice moze da peva pesme koje zahtevaju mnogo? Osecam promuklost neki period i samim tim imam problema sa pevanjem dok se ne zagrejem i raspevam, ali nekada ona potraje tokom celog pevanja. Pre nisam imao ovaj problem. Ovaj problem mi se pojavio kada sam poceo da vezbam vibrata i pevanje iz dijafragme. Plasim se da nisam ostetio glasnice. Ranie sam pevao jako glasno i sa lakocom, koju sad nemam. E sad, da li je ovo trenutno ostecenje ili trajno?
Ilija Jankovic
mitarz
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 7:57 pm
Kontakt:

Re: Promuklost i ostecenje glasnih zica

Postod mitarz » Ned Avg 14, 2016 2:50 am

Iz iskustva znam da je u nekim slucajevima promuklost pozitivna stvar, da nekad bude lepa, a ponekad treba dobro dase odmoris od pevanja, da sacuvas grlo. Sad, ja nisam toliko strucan, ali pevam pratece vokale
dinod
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 3:46 am
Kontakt:

Postod dinod » Ned Avg 14, 2016 3:03 am

Ako nisi bio fonijatra, bilo bi dobro posetiti ga. On ce ti tacno reci u kakvom stanju ti je glas. Sto se tice izvodjenja sa takvim glasom, ne znam koji zanr pevas. Ako je u pitanju rok ili dzez, izvodljivo je
Dino Drpic
anaz
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:44 pm
Kontakt:

Postod anaz » Ned Avg 14, 2016 3:17 am

Mnogo faktora utice na glas, znam iz licnog iskustva. Ja uvek u torbi imam strepsils ili neke druge bombone za grlo. Pevak 10ak godina, isto toliko pusim cigarete. Zagrevanje je preko potrebno, ali ne brini za ostecenost glasnih zica. Neki od faktora koji na to uticu su: osetljivost na okruzenje, vlaga dim i slicno, promena temperature, spoljasnji pritisak ako je visok... Samo bez nerviranja, psiha na prvom mestu. Dakle ovo su neka moja licna iskustva, mozda jos neko ima nesto da doda..
ivicas
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 3:47 am
Kontakt:

Postod ivicas » Ned Avg 14, 2016 3:25 am

Ja sam za malo nagrabusio. Zato se sto pre obrati fonijatru. Imao sam problem da 2-3 meseca osecam promuklost. I obratio sam se fonijatru i ustanovili su polip na glsanici. Sva sreca, proslo je bez operacije. Nadam se da ti nemas ovaj problem. Pozdrav
Ivica Stankovic
ilijaj
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:30 am
Kontakt:

Postod ilijaj » Ned Avg 14, 2016 3:33 am

Hvala na odgovorila, moguce je da imam polip, sad mi je malo bolje. Da li neko moze da mi objasni koji su drugi simptomi za promuklost?
Ilija Jankovic
milicas
Pridružio se: Pon Avg 01, 2016 12:23 am
Kontakt:

Postod milicas » Ned Avg 14, 2016 3:38 am

Ako sumnjas na to, obavezno sto pre da odes kod doktora. Jer ako odes na vreme, mozes to vokalnim vezbama izbaciti, bez operacije. A drugi simptomi su promena boje glasa, manjenje opsega, pucanje glasa tokom pevanja... A polipi su cvorci na glasnicama koji sprecavaju pravilno i potpuno spajanje
tamaraj
Pridružio se: Pon Avg 01, 2016 12:17 am
Kontakt:

Postod tamaraj » Ned Avg 14, 2016 3:47 am

Imala sam istih problema. Naime, pocelo se pojavljivati skripanje, jak bol glasnih zica, na casovima sam mogla da pevam samo par prvih vezbi, posle toga, nista. Nakon toga, otisla sam kod doktora i ustanovio mi da imam parezu glasnih zica. Dakle, one pri izbacivanju zvuka moraju da se spajaju skroz sa 100 % povrsine. Meni je dolazilo do pola tog spajanja, sto prouzrokuje sam problem. Na vreme sam otisla kod doktora inace je moglo da bude samo gore Terapija se vrsi lekovima, inhalacijama i strogim cutanjem mesec dana. Tako da, ako osetite bolove u grlo, sto pre se obratite lekaru. Pozdrav

Povratak na “Vokalni solisti i tehnika pevanja”