Funk ritam tehnika

djordjet
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 2:52 am
Ukupno: Locked
Kontakt:

Funk ritam tehnika

Postod djordjet » Uto Avg 16, 2016 3:07 am

Potrebne su mi lekcije za funk sviranje. Da li postoji neki edukacioni sajt ili slicno tome? Interesuje me Jimmy Nolen stil, Chic, AWB, Mayfield, Sly Stone. Ritam sviranja mi ide dosta dobro,pa sam se bacio na slusanje, i vidim da sam slab. I jos jedno pitanje, da li mogu da stavim tanje zice da hvatam akorde ? tj da ne moram stiskati kao sivonja
Djordje Tejic
nemanjap
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 3:11 am
Kontakt:

Re: Funk ritam tehnika

Postod nemanjap » Uto Avg 16, 2016 3:15 am

Sviram 10-52 u E stimu, i ne vidim da debljina zica stvara neku poteskocu, sto znaci da oni nemaju veze s tim. Preporucio bih standardne 10-46. Kontam da je neko od poznatih napravio neku DVD varijantu sa instrukcijama pa izguglaj ili se baci na kopanje po jutjubu.
Nemanja Peric
djordjet
Kontakt:

Postod djordjet » Uto Avg 16, 2016 3:24 am

Pa imam problem sa barre chords, barehvatom, iako dugo sviram. Nikako ruku da naviknem i tele je dosta tvrd pa se i oko toga mucim. I ja godinama koristim 10-52 ali mislio sam da ce mozda biti lakse stisnuti akorde ako su zice tanje
Djordje Tejic
nikolav
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 4:09 am
Kontakt:

Postod nikolav » Uto Avg 16, 2016 3:48 am

U ovoj tehnici se uglavnom ne sviraju puni hvatovi, nego barre na prvi tri-cetiri zice i ima dosta single note delovaString mutting je najznacajniji deo ove tehnike i ona dolazi sa vezbom kao i skidanje veceg broja funk standarda. Postoje na netu razni klipovi ali obavezno obrati paznju za muting i wamp. Wamp tehnika je da okidas vise zica odjednom, a druge note su mutirane i samo dodaju debljinui onoj punch noti koja se svira. Moja preporuka je da krenes od James Brown-a pa onda predji na modernije.
Nikola Vucinic
Korisnikov avatar
grisap
Pridružio se: Uto Avg 02, 2016 4:17 am
Kontakt:

Postod grisap » Uto Avg 16, 2016 3:58 am

Truefire - Ben Lacy - Two Hand Groove Guitar - DATA-DVD (2012)

https://www.youtube.com/watch?v=Hagjg08MVOk
djordjet
Kontakt:

Postod djordjet » Sre Avg 17, 2016 12:51 pm

Znam za to. Mislim da najvise Nile Rodgers svira barre. Jos uvek ima stvari koje moram da ucim, ali nesto mi je lako islo. Na ovom linku, prvi akord mi tesko ide https://www.youtube.com/watch?v=GFJkh9G6rRI
Djordje Tejic
goranp
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 4:46 am
Kontakt:

Postod goranp » Sre Avg 17, 2016 12:56 pm

Slusaj, to ti je isto i za narodnjacke kontre, iako se hvataju celi barehvatovi, dakle, ne okidaju se sve zice, tj svih 6, nego samo 4 tanje. Znaci, nekako moras namestiti ruku da bi mogao opusteno svirati gore-dole non stop, a da prilikom toga ne zakacis A i E zicu.
Goran Petric
ivicas
Pridružio se: Sre Avg 10, 2016 3:47 am
Kontakt:

Postod ivicas » Sre Avg 17, 2016 1:01 pm

Obavezno predji na devetke, posto imas problem sa bare-hvatovima i oni ti predstavljaju fizicki napor od cega te boli ruka. Nebitno koju tehniku korsitis, ako imas bol u ruci ili fizicko ogranicenje pokreta, nikako ne mozes dobro svirati. Najbolje je da stavis tanje zice, uradis setup i kontam da ce se iznenaditi od poboljsanja i da ces uzivati u tome.
Ivica Stankovic

Povratak na “Teorija muzike i tehnika sviranja”